Poradna: Obracím se na vás s dotazem. V práci nám nečekaně zemřel

Otázka:

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. V práci nám nečekaně zemřel kolega a chtěli bychom uctít jeho památku. Existuje prosím doporučený postup jak reagovat v intencích etických pravidel? Např. zaslání kondolenčního představitelu firmy dopisu rodině (ihned po zjištění úmrtí?), vyvěšení fotografie na pracovišti s černou stuhou (po jakou dobu?), účast představitele zaměstnavatele na pohřbu (je vhodné?) atd.

, 12.09.2007
Odpověď

Jednoznačný postup, vydaný nějakým předpisem není. Jistě měl zesnulý na pracovišti kamaráda, který se znal s jeho rodinou a ten bude jistě Manželkou zesnulého o úmrtí informován a určitě dostane pro spoluzaměstnance parte. Na základě tohoto oznámení je jistě vhodné vyjádřit jeho rodině soustrast. Zaslání kondolence formou dopisu od vedení je vhodné a vyjádří to skutečnost, že zesnulý byl na pracovišti oblíbeným a váženým spolupracovníkem. Na pracovišti buď můžete vyvěsit jeho parte s kytičkou, nebo třeba na jeho pracovní místo dát vázu s kyticí a černou stuhou apod. Může být i foto, ale myslím si, že jste ho všichni znali tak to nevidím tak nezbytné. Pokud jde o účast na pohřbu jistě bude to vhodné. Ostatně na to myslí i Nařízení vlády č. 590/2006Sb. kde v odst. 9. umožňuje zaměstnavateli jmenovat zástupce spolupracovníků účasti na pohřbu a to s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu.

Julius Mlčoch , 13.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference