Poradna: Otec mého kamaráda zemřel a rozloučení proběhne v krematoriu

Otázka:

Dobrý den. Otec mého kamaráda zemřel a rozloučení proběhne v krematoriu v rodinném kruhu. Přesto mi kamarád řekl, že mohu na pohřeb přijít, že by si to jeho táta přál a přeje si to i kamarádova maminka, tedy pozůstalá. Nevím zda mám koupit kytici a po obřadu vyslovit upřímnou soustrast pozůstalým, když nejsem rodinný příslušník a upřímnou soustrast jsem již kamarádovi a jeho mamince projevil. Mockrát děkuji za odpověď.

Domažlice , Domažlice , 01.07.2008
Odpověď

Pokud Vás kamarád na toto poslední rozloučení pozval, tak se určitě zúčastněte. Jistě nebudete nevítaným smutečním hostem. Vhodná bude menší kytička z řezaných květů (do kytice k pohřebnímu obřadu se do vazby dává sudý počet květů), kterou položíte při příchodu do obřadní síně k ostatním květinovým darům. Pokud jste již kamarádovi a jeho mamince soustrast vyjádřil není nezbytně nutné ji vyjadřovat znovu, záleží na tom jaká nastane situace po ukončení obřadu. Mám na mysli to, aby ostatní blízcí pozůstalí, kterým bude kondolováno, to nebrali, že jste na ně zapoměl. Podání ruky jako projev účasti jistě nikoho neurazí a naopak mu pomůže zvládat vyrovnání se se smutkem.

Julius Mlčoch , 04.07.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference