Poradna: Parte - kdo tam má být

Otázka:

Vážený pane, nezlobte se, jestli řeším cosi drobného, možná malicherného. Zemřela moje tchyně, měla jsem s ní dobré vztahy.Můj muž se svojí sestrou vyřídili potřebné věci k pohřbu ale mě nenapsali na patre. Nenapsali tam ani to slovo tchyně. Mužova sestra má manžela, který žije s jinou ženou a má s ní dítě, ale rozvedeni nejsou. Prý to tak udělali proto, aby tam nemuseli dávat tohoto nezdárného švagra. Napsali tam sebe jako děti, všechny vnoučata a sestru zemřelé "s rodinou". Mě se to hrozně dotklo a trápí mě tom protože já jsem se proti tchyni a rodině ničím neprovinila, dokonce mi bylo řešeno, že do toho nemám co mluvit. Pohřeb byl pěkný, stála jsem mezi pozůstalými, přijímala kondolence, všechno bylo v pořádku, jen mě vždycky píchne u srdce když pomyslím na to parte. A tak bych také ráda věděla, kdo se počítá mezi přímé pozůstalé a jestli pohřeb může zařizovat někdo jiný než děti nebo partner.

Praha , Praha 1 , 17.04.2013
Odpověď

Jak uvádíte, k tomu, koho na parte uvést, dospěl Váš manžel  se svojí sestrou a jistě k tomu měli své důvody. Není podstatné kdo je uveden na parte. Jde spíše o to co kdo k zemřelému cítí a vy jak uvádíte jste měla s manželovou maminkou hezké vztahy. Vzpomínejte na ni, uchovejte si ji ve své mysli a na údaje uvedené na parte zapomeňte. Nejsou důležité. Mezi přímé pozůstalé se většinou počítá nejbližší rodina a to jste samozřejmě i Vy. Také jste se svým manželem byla nejblíže rakvi se zesnulou, což je místo právě pro osoby  nejbližší zemřelého. Pohřeb pochopitelně obstarává rodina, ale může to být kdokoli, pokud zemřelý rodinu nemá.

Julius Mlčoch , 18.04.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference