Poradna: pohřeb a veselka

Otázka:

Dobrý den. Zemřel mi dědeček a za měsíc bych se měla vdávat. Svatební přípravy už jsou v plném proudu, ale mě se zdá velice necitlivé veselit se necelý měsíc po pohřbu. Existuje na to nějaké pravidlo, za jak dlouho po pohřbu se sluší slavit. Dědeček pro mne hodně znamenal, nerada bych se zachovala neuctivě k jeho památce. Děkuji za odpověď.

, Blansko , 21.03.2015
Odpověď

Rozumím Vám, přípravy na svatbu jsou však již rozjeté, termín stanoven a bylo by ošemetné vše zastavit a odvolat. Dnes se na dodržování doby smutku již tak důsledně jako dřív netrvá. Myslím, že když si na děděčka při zahájení svtební hostiny vzpomenete bude to jistě přijato všemi hosty. Jsem přesvědčen, že dědeček by s tímto určitě souhlasil. Není důležitá doba dodržování smutku, ale to, jak si dědečka ve své mysli uchováte.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference