Poradna: Poslední rozloučení

Otázka:

Dobrý den,zemřela mi minulý týden maminka na rakovinu, nestála nikdy o klasický pohřeb,ale chtěla zůstat doma a ani nechtěla aby jí někdo viděl ve špatném stavu i když tomu jako děti jsme se vyhnout nemohli,ale i tak jsem se rozhodla, že tedy pohřeb nebude a poslední rozloučení uděláme bez obřadní síně,aby si jí lidé zapamatovali jako skvělou usměvavou ženu.Ale rodina na mě tlačí,abychom udělali rozloučení dříve než nám ji vydají,protože to bude za měsíc. Je vhodné tedy udělat rozloučení popř. jen s její fotografií?A jak by to mělo zhruba probíhat?Vše zůstalo na mě, protože jsem byla s maminkou do poslední chvíle a tak přemýšlím, jak to důstojně zvládnout.

, Kolín , 16.08.2017
Odpověď

Jestli jsem to dobře pochopil, tak jste objednala pohřeb bez obřadu, tedy zpopelnění v krematoriu. Nevím proč Vám krematorium vydá urnu až za měsíc, když  zpopelnění již určitě proběhlo. Dohodněte se s pohřební službou, která zajišťovala
pohřbení, zda by Vám urnu z krematoria nepřivezla dříve. Co se týče vlastního rozloučení v kruhu rodiny, tak to zcela záleží na vás jako rodině, jak si maminku připomenete a kde toto setkání proběhne. Může být s fotografií nebo s Vámi připraveném videem, nebo
nad albem s fotografiemi maminky z mládí a z jejího života. Důležité pro vás všechny je si zavzpomínat a takto se s maminkou rozloučit.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Kamenictví Elpis

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Neratovice


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.