Poradna: Preji .Dne:1.2.2010 na nahle zemrel tatinek na floride

Otázka:

Dobry den preji .Dne:1.2.2010 na nahle zemrel tatinek na floride v usa. Protoze bude mit pohreb v Americe a Americkeho kneze,tak by sme radi meli nejaku posledni rec na rozlucku s tatinkem i v Cestine.Bohuzel ale nevim jak to napsat a ani na interenetu se me nadari najit zadny vzor .Proto Vas prosim ci by ste mi mohli zaslat na muj e-mail nejakou to rec od zacatku az ku konci a mi by sme si ji upravili,podle nas ,jak je to potrebne. Pohreb je us tuhle soboto(01.09.2010) Predem Dekuji. Michal

Florida -USA , 06.01.2010
Odpověď

Vážený pane, jsem přesvědčen, že není potřeba si připravovat jakoukoliv písemnou formu řeči při posledním rozloučení s Vašim tatínkem. V USA je běžným zvykem, že na pohřbu promluví blízký příbuzný zemřelého a všichni přijímají to, že se třeba během řeči rozpláče, nebo udělá pomlku. Vždyť má v duši smutek a tíseň, ale jeho povídání je o to upřímnější, neboť hovoří o někom, koho dobře znal. V proslovu stačí jen vzpomenout na společně prožité chvíle a za všechno hezké tatínkovi poděkovat. Žádný profesionální proslov nemůže být vhodnější než vyjádření citu a lásky k tatínkovi pronesené od dětí nebo blízkého příbuzného. Přesto chci splnit Vaše přání a posílám Vám jakousi přípravu, kterou si zpracoval jeden z profesionálních řečníků jako vzorovou pomůcku.

Julius Mlčoch , 07.01.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference