Poradna: Proč právníci nebojují za práv lidí ve zdravotnictví!!!

Otázka:

Jak může někdo nařídit pitvu člověka a zdůvodnit to, že musí zjistit příčinu smrti, když už je člověk mrtev a nepřeje si v žádném případě pitvu, nebo si to nepřeje jeho rodina, dal jasně najevo a třeba i písemně nesouhlas, aby jeho tělo bylo po smrti rozřezáno, tak jak je možné, ž eho zákon nechrání, toto je skandální !!! lékaři to mají tak pojištěné, že normální člověk nemá žádnou šanci rozhodovat o svém těle o který se celičký život staral, státu platil daně a stát se ho vůbec nezastane, nenarodil jsem se, abych skončil na pitevním stole, aby mě někdo zkoumal, když si to nepřeju, toto je skandální a je to největší zásah do svobody člověka a jeho právo rozhodnout sám o sobě, je to zneuctění člověka !!! Jak může, za Vás rozhodovat cizí člověk lékař, jak je možném, že od polovinu roku 2016 má poslední slovo, zda bude člověk pitvám lékař a to i navzdory jasného nesouhlasu s pitvou člověka, kterého se to týká!!! źádáme soudce, právníky a stát o nápravu, toto je skanádlní !!!

, Benešov , 09.05.2018
Odpověď

Bohužel k tomoto nemohu nic říct. Kdy je nařízena pitva stanoví zákon 372/2001Sb. v § 88. Vždy záleží na lékaři provádějícím prohlídku zemřelého, zda dokáže odpovědně stanovit příčinu smrti. Má-li pochybnosti musí být provedena pitva.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Elpis

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Neratovice


Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.