Poradna: prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi

Otázka:

Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi strýček a byl zpopelněn bez pohřbu. Jeho dcery nás zvou na rozlučku v rodinném kruhu, já bych se ráda zeptala, jak by správně měl takovýto obřad doma s pozůstalými probíhat. Jsou na toto nějaká pravidla, nebo je vše tak jak si to zrežírují děti.děkuji Vám za odpověď nerada, bych se dopustila nějaké chyby

, 26.02.2011
Odpověď

Na organizaci rozloučení v kruhu rodinném nejsou žádná předepsaná etická ani společenská pravidla. Jde o akt vzpomenutí a rozloučení se se zemřelým. Na takovéto rodinné sešlosti bude jistě podáno nějaké občerstvení a hlavně jde o to, si společně o zemřelém povídat, a vzpomenout na hezké chvíle s ním prožité. Je to důležité pro pozůstalé z pohledu psychického vyrovnání se se smrtí blízké osoby.

Julius Mlčoch , 26.02.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference