Poradna: Rád bych se zeptal, jestli mám nějaké povinnosti k

Otázka:

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli mám nějaké povinnosti k zemřelému otci, kterého jsem 30 let neviděl a neudržoval s ním žádný vztah.Kontaktovala mě policie a úmrtí mi oznámila s tím, že mám kontaktovat konkrétní pohřební službu a Obecní úřad obce, kde byl otec nalezen. Mám povinnost mu zařídit pohřeb a nějaké další věci? On sám má 3 sourozence s kterými byl v kontaktu. Děkuji předem za odpověď

Chomutov , Chomutov , 14.02.2007
Odpověď

Povinnost zajistit zemřelého otce nemáte. Náš právní řád toto neukládá nikomu. Pokud nebude do 96 hodin od úmrtí objednáno pohřbení, zajišťuje pohřbení Obecní úřad, v jehož obvodě k úmrtí došlo. Ten má právo uplatnit náklady pohřbu v dědickém řízení, pokud po zemřelém nějaký majetek zůstal.

Julius Mlčoch , 14.02.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference