Poradna: Ráda bych se zeptala na otázku osobních věcech po pozůstalé.

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala na otázku osobních věcech po pozůstalé. Tento týden mi zemřela maminka. Pohřeb bude příští týden a její manžel by již co nejdříve chtěl její oblečení atd. dát z jejího pokoje pryč (z jeho pohledu ho možná chápu...) Mě to však připadá příliš brzy, sotva nás maminka opustila...bylo to velmi náhlé, tak se s tím jen těžko smiřuji. V \"jejím\" pokoji budou zřejmě spát někteří z příbuzných po pohřbu, připadá mi, že by stačilo aby věci po pozůstalé mohly být zavřené ve skříní. Jsou vůbec nějaké zvyklosti jak toto řešit ? A co nejlépe udělat s oblečením... je na to vůbec nějaká možná odpověď ? Děkuji.

Praha , Praha 1 , 17.02.2007
Odpověď

Nevím zda to dobře chápu, ale Vaše maminka měla zřejmě samostatný pokoj. Nevím proč potom její manžel tak spěchá s odstraněním jejích věcí. Vždyť nemusí do tohoto pokoje vstupovat, aby jej to rozrušovalo. Pokud v tomto pokoji budou spát příbuzní po pohřbu, jistě nebudou pohoršeni přítomností osobních věcí Vaší maminky. Záleží však vždy na přístupu jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby. Myslím, že žádný předpis nebo zvyklost v tomto není. Pokud budete chtít likvidovat oblečení po Vaší mamince, tak jej předejte charitativním organizacím, oni je použijí pro bezdomovce a nemajetné lidi. Mám na mysli třeba Charitu Naděje Kontaktní adresa: Varšavská 37, 120 00Praha 2 Telefon: 222 521 110, fax: 222 521 110, e-mail: praha@nadeje.cz Odpovídá: Mgr. Petra Lakatošová, oblastní ředitelka Účet: ČSOB a.s., číslo 8002-0316012163/0300 a podobně. Ostatní majetek stejně budete řešit až v pozůstalostním řízení ke kterému Vás pozve pověřený notář.

Julius Mlčoch , 17.02.2007

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference