Poradna: V sobotu se účastním zádušní mše za člověka, který

Otázka:

Dobrý den. V sobotu se účastním zádušní mše za člověka, který mi byl velmi drahý, i když ne příbuzný. Nikdy jsem na takovéto mši nebyla. Nevím, jestli se nosí květiny a pod. Můžete mi poradit? Velmi děkuji přeji Vám vše dobré.

Hudlice , 11.01.2007
Odpověď

Zádušní mše se koná za čas po pohřbu jako vzpomínka na zemřelého člena církve, nebo farnosti. Vzpomínka je součástí mše a nebývá zvykem přinášet květinové dary. Pokud chcete přinést květiny, jistě je pan farář přijme a umístí je vhodně v kostele.

Julius Mlčoch , 11.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference