Poradna: Včera zemřel můj bývalý tchán a dědeček mého 13let.

Otázka:

Dobrý den,včera zemřel můj bývalý tchán a dědeček mého 13let. syna. Bývalý manžel (po rozvodu máme dobré vztahy)mi tuto zprávu oznámil sms,s bývalým tchánem jsme se po rozvodu vídali jen občas. Chci se zeptat,jak se mám v této chvíli zachovat, zda mám býv.tchyni zaslat kondol.dopis ,popř. jaké má být vhodné oblečení pro syna. Pohřbu se mám zúčastnit jen v případě,že mi dají vědět a pokud ano, při příchodu mám kondolovat já i můj syn? Děkuji za odpověď. R.Mrázková

Č. Budějovice , 14.05.2009
Odpověď

Na tento dotaz se těžko odpovídá, protože neznám Vaše vztahy s rodinou bývalého manžela. Vyjádřit soustrast je ať již osobně nebo kondolenčním dopisem je určitě vhodné a myslím bude přijata. Vaše účast na pohřbu i s vnukem zemřelého také jistě nebude chápána negativně. Oblečení pro syna bych volil košili pokud má tak tmavší kalhoty a vestu nebo svetr. U třináctiletého chlapce se nedá očekávat, že bude mít smuteční oblek.

Julius Mlčoch , 01.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference