Poradna: Vím, že má otázka je tak trošku předčasná, ale přesto

Otázka:

Dobrý den,vím, že má otázka je tak trošku předčasná, ale přesto Vás prosím o radu. Má bývalá tchýně na tom není nejlépe, lékaři jí dávají posledních pár dní a tak můj dotaz se týká pohřbu, resp. vhodného oblečení pro mého syna (jejího vnuka). Může mít tmavý oblek a bílou košili nebo je nutná košile tmavá. Velmi nerada bych se dopustila nějaké chyby. Další dotaz se týká pohřební květiny a to jestli stačí jedna smuteční květina za nás oba, nebo jestli syn/vnuk dává květinu a já jako bývalá snacha také. Děkuji Vám za odpovědi a přeji příjemný den.

Praha , Praha 1 , 09.02.2009
Odpověď

K pohřbu má být použit oblek tmavé barvy. Bílá košile určitě není na závadu a pokud je doplněna tmavší kravatou( myslím, že u vnuka nemusí být vysloveně černá, je vše v souladem s etiketou. Pokud jde o květinový dar, vše záleží jen na vašem rozhodnutí a vzájemných vztazích. Bývá zvykem, že za děti, vnoučata a pravnoučata, pokud ještě nemají vlastní rodiny, se dává bílá kytice na rakev. V tom případě by asi stačil smuteční květinový dar jen za Vás. Pokud ale chcete dát květiny za Vás za oba rozhodně tomu nic nebrání. velice záleží na vlastních rodinných vztazích a ty samozřejmě neznám.

Julius Mlčoch , 01.03.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference