Poradna: Vykázání z pohřbu

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné vykázat kohokoliv z pohřbu, který je pro veřejnost a jak poznám, zda se jedná o veřejný, nebo soukromý pohřeb. Dejme tomu, že by mi zemřela kamarádka ze sekty, do které nemám povolen přístup. Je v pořádku aby mě pozůstalí z veřejného pohřbu vykázali třeba s tím, že oni zaplatili, oni určují kdo smí přijít? Děkuji

Plzeň , Plzeň-jih , 19.05.2013
Odpověď

Pohřeb není nikdy záležitost veřejná. Objednavatel pohřbení obřad a vše s tím spojené hradí a z tohoto důvodu je také oprávněn stanovit, kdo na obřadu bude. Není výjimkou že se na obřadu sejde jen úzký rodinný kruh. I u některých pohřbů významných osobností je vstup do obřadní síně pouze na pozvánku.

Julius Mlčoch , 22.05.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.