Poradna: Zajimalo by me jaka vhodna slova se pouzivaji,kdyz

Otázka:

Dobry den, zajimalo by me jaka vhodna slova se pouzivaji,kdyz chceme pozustalym naznacit,ze pri nich stojime... ja vim rika se uprimna soustrast...ale tech slovicek je urcite vic a rada bych je znala. Dekuji za odpoved,hezky zbytek dne!

Jamné u Jihlavy , 04.01.2007
Odpověď

Rozumím Vám. Zdá se Vám, že slova "přijměte mou upřímnou soustrast", která se většinou používají, jsou trochu jako obecná fráze. Jistě lze najít i jiná slova, kterými lze vyjádřit svou účast. Co třeba "přijměte prosím i mou účast a můj zármutek nad odchodem Vašeho (blízkého, manžela, bratra a pod.)" nebo "přijměte prosím mou kondolenci". Někdy všem stačí i podat ruku a podívat se upřímně do očí. Pohled z očí do očí mnohdy řekne blízkým lidem víc, než mnoho prázdných slov. Vždy samozřejmě záleží na vztahu mezi kondolujícím a pozůstalými. Vidíte, že se dá najít více forem, jak svůj smutek vyjádřit.

Julius Mlčoch , 04.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference