Poradna: Zemřel mi dědeček. Byl policista a já dnes nosím uniformu

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi dědeček. Byl policista a já dnes nosím uniformu také. Mohl bych se pohřbu zúčastnit v policejní uniformě? Tmavě modré sako, tmavě modré kalhoty, bílá čepice? Během samotného obřadu samozřejmě čepici sundám.

Středočeský , 24.05.2010
Odpověď

Neznám předpisy pro užívání stejnokroje Policie ČR. Pokud není zakázáno používat stejnokroj mimo výkon služby, pak v něm můžete jít na poslední rozloučení s Vašim dědečkem, zvláště pokud byl také příslušníkem Policie ČR. Jistě by mu to nevadilo.

Julius Mlčoch , 24.05.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.