Poradna: Zemřel mi přítel ve středních letech po těžké nemoci.

Otázka:

Zemřel mi přítel ve středních letech po těžké nemoci. Poraďte, co je vhodné napsat na stuhu?

Uh.Hradiště , 13.03.2007
Odpověď

Na tuto otázku se těžko odpovídá. Záleží totiž na místních zvycích a jak blízký byl Váš vztah k zemřelému. Květinový dar se k obřadu dává jako projev svého smutku nad odchodem blízkého člověka. Na jedné části stuhy bývá obvykle slovo rozloučení "Na rozloučenou", nebo "Nezapomenu", nebo "Sbohem", a podobně a na druhé části stuhy bývá jméno toho od koho květinový dar je. Většinou se použije forma jména, jak Vás zesnulý oslovoval a nebo prostě jméno.

Julius Mlčoch , 16.03.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference