Poradna: Zemřel můj bývalý manžel. Mám s ním dceru (17let).

Otázka:

Zemřel můj bývalý manžel. Mám s ním dceru (17let). Byl znovu ženatý, ale byli jsme kamarádi. Dcera ho velmi milovala. Přála si, abych ji doprovázela na pohřbu a stála u ní tzv. v prní linii. Jeho nová žena na mě za jeho života dost žárlila. Taky si nepřála, abych se účastnila trakty. Samozřejmě jsem to respektovala, i když dcera tam beze mne nechtěla být. Při kondolaci jsem stála bokem, abych "nezacláněla". Neznám etiketu v tomto ohledu bývalých manželek, nedopustila jsem se nějakého "faux pa"? S jeho rodiči a setrou jsem vycházela vždy dobře. Děkuji

Zlín , Zlín , 23.04.2009
Odpověď

Jsem přesvědčen, že jste vše zvládla s přehledem a s vlastními životními zkušenostmi. Vede mě k tomu to, že průběh obřadu nebyl ničím narušen, alespoň nic takového neuvádíte. Nikde jsem v etických pravidlech chování nenašel předpis, jak se má bývalá manželka zúčastňovat pohřbu otce jejich společného dítěte. Určitě jste se doprovodem své dcery žádného "faux pa" nedopustila a Váš postup byl určitě správný a jistě byl pozůstalými přijat.

Julius Mlčoch , 08.05.2009

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference