Poradna: Zemřel strýc mého přítele a pohřbu se zúčastním i já.

Otázka:

Dobrý den. Zemřel strýc mého přítele a pohřbu se zúčastním i já. Chci Vás poprosit o radu, jak se chovat. Zda mám podávat ruku, kondolovat manželce a dceři zemřelého už po mém příchodu před zahájením obřadu, kdy se na rakev pokládá květina, komu se bude kondolovat...? Mockrát děkuji za radu.

Choceň , Choceň , 27.05.2007
Odpověď

Pokud jde o kondolenci, tu by bylo vhodné vyjádřit asi ve chvíli, kdy se s přímými pozůstalými setkáte. Předpokládám, že během obřadu a tedy i po jeho skončení budete v blízkosti svého přítele a tak budou ostatní smuteční hosté taky asi kondolovat i Vám. Nevím jaký zvyk je ve Vašem kraji, ale na rakev se většinou dává kytice od dětí nebo vnoučat a ostatní květinové dary se dávají před zahájením obřadu na místo pro květinové dary vyhrazené. Je problém radit v těchto záležitostech, když neexistuje jednotný protokol. je potřeba reagovat podle místních zvyklostí.

Julius Mlčoch , 04.06.2007

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference