Poradna: Zemřela přítelova teta chci se zeptat co mám přinést

Otázka:

Dobrý den, zemřela přítelova teta chci se zeptat co mám přinést na pohřeb, uvažovali jsme o věnci pro nás oba, ale nevím zda přinést i květiny. Rodina je velice rozrostlá, ani všechny neznám, tak nevím co donést, aby to nebylo málo a nebo naopak moc.Dále nevím zda přinést kondolenci, nebo jen kondolovat u pohřbu? Nebo zaslat kondolenci poštou? Děkuji

Náchod , Náchod , 22.05.2009
Odpověď

Nehledejte problém kde není. Pokud chcete dát za Vás oba věnec tak to učiňte. Záleží skutečně jen na Vašem rozhodnutí a na vztahu v tetě. Květinový dar dáváte jí na poslední cestu a památku. Kondolenci by asi bylo vhodné vyjádřit po obřadu a nejbližšímu zemřelé můžete také zaslat kondolenci písemnou. Tato odpověď určitě přijde již pozdě, za což se omlouvám, ale dřív to nešlo.

Julius Mlčoch , 01.06.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference