Poradna: Částka za vyzdvižení a přestěhování urny a kam se obrátit? Nalezení místa pohřbu v Německu.

Otázka:

Dobrý den, měl bych 2 otázky: 1. S pozůstalými jsme se dohodli, že díky přání, nyní již zemřelých osob, bychom nechali sestěhovat urny do společného místa, tedy na stejný hřbitov (z Mostu do Litoměřic). Můžete, prosím, poradit, jak prakticky postupovat, na koho se obrátit (kdo by přestěhování uren konkrétně realizoval) a kolik by by činila celková částka za tyto služby (vyzdvižení - převoz - opětovné uložení)? 2. Dále bych se chtěl zeptat, jak najít místo uložení zemřelých příbuzných v Německu (známa jsou pouze pravděpodobná data úmrtí a předpokládaná místa posledního bydliště, bez konkrétní adresy) - na koho je potřeba se obrátit, a zda lze zísakt také kopii smutečního oznámení (parte) nebo jiný bližší doklad o pohřbu? Děkuji. O.K.

, Most , 31.10.2020
Odpověď

Dobrý den pane O.K. Otázka 1: Musíte požádat hřbitovní správu v
Mostě o exhumaci a urny si můžete přestěhovat sami za podmínky, že
uložení uren necháte zamatrikovat na hřbitovní správě v
Litoměřicích.

Otázka 2: Německo je federální stát a každý federální stát má svůj
odlišný zákon o pohřebnictví. Dokud nevím o jaký federální stát se
jedná, neumím na Vaši otázku odpovědět. Jaroslav Mangl-předseda
Asociace

Jaroslav Mangl

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference