Poradna: Existuje někde záznam o člověku, že zemřel?

Otázka:

Asi před 25 lety jsem našla hrob se jménem Wöhle Joseph. Byl to asi bratr mého dědy. Hrob najednou zmizel. Nyní se snažím zjistit data narození a úmrtí.Hrob se nacházel na hřbitově ve Skoroticích.Správa pod kterou tento hřbitov patří údaje po zrušení hrobu prý maže z počítače. Jedná se o Ústí nad Labem

v Praze , České Budějovice , 21.11.2012
Odpověď

Dobrý den,
provozovatel pohřebiště je povinen vést evidenci související s provozováním veřejného pohřebiště, a to v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Dle tohoto zákona je nutné uchovávat osobní údaje pouze po dobu, která je nezbytná k účelu jejich zpracování. Po uplynutí této doby mohou být osobní údaje uchovávány pouze pro účely státní statistické služby, pro účely vědecké a pro účely archivnictví. Pokud tedy již uplynula skartační lhůta dokumentace k hrobovému místu a hřbitovní správa tyto dokumenty nearchivuje, doporučuji obrátit se při pátrání na jiný úřad (matriční úřad atd.).
 

Martin Červený , 10.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference