Poradna: Ještě dodatek k dotazu evidence zemřelých*Jak je to

Otázka:

Dobrý den,ještě dodatek k dotazu evidence zemřelých*Jak je to s podáváním informací na Správě pohřebišť o místě uložení zemřelé osoby*Je to dovoleno?Někdy se totiž může stát,že tazatel poškodí hrob nebo odcizí urnu*Nebo navštěvuje místo uložení zemřelého a rodina si to nepřeje atd.Je spousta možností jak lze informaci zneužít.Myslím,že tuto informaci by měla smět Správa pohř.podat jen po prokazatelném souhlasu pozůstalých. Děkuji HP*

ústecký kraj , 10.04.2007
Odpověď

Zákon o pohřebnictví neřeší přímo zákazem nebo umožněním podávat informace o pohřbených. Z pohledu zákona o ochraně osobních údajů není místo pohřbení chápáno jako citlivý údaj. Plně však chápu, že si někdy pozůstalí nepřejí aby informace o tom, kde je zemřelý pochován byla správcem hřbitova poskytována. Takovéto přání je nutno respektovat a správce pohřebiště jistě si v jim vedené evidenci k takovému hrobovému místu tento zákaz vydávání informace vyznačí. Byl li by takovýto zákaz vydán obecně, pak by nikdy nemohl vzniknout jakýkoliv materiál o pohřbených význačných osob, třeba na Vyšehradském hřbitově a to by bylo z kulturního hlediska veliká škoda.

Julius Mlčoch , 16.04.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference