Poradna: Mám nárok vědět kde má hrob moje matka?

Otázka:

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,zda mám nárok vědět kde je pochovaná moje matka.Obec víme,ale na úřadě mi prý nemůžou zdělit jaký hrob to je.O hrob se stará moje teta,nejsme spolu v kontaktu,rodinné problémy.Děkuji za odpověď Bělochová

Plzeň , Plzeň-jih , 31.10.2013
Odpověď

V současné době není žádný právní předpis, který by nařizoval objednateli pohřbu poskytnout informaci o tom, kde je někdo pohřben. Protože tento údaj spadá pod ochranu osobních údajů, jako citlivý údaj, ani provozovatel pohřebiště Vám tuto informaci nemůže poskytnout. Vaše teta to možná provozovateli pohřebiště zakázala tuto informaci poskytnout. Není-li to velký hřbitov, pokuste se místo najít sama, nebo se pokuste dohodnout s Vaší tetou. Vysvětlete jí, že by jste ráda na hrobě mamince jen rozsvítila svíčku.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference