Poradna: otcova druhá manželka nám nechce dat urnu z popolom na miesto kde si to prial.

Otázka:

Chcela by som len poradit čo robit v prípade že nám nechce vydat urnu druhá manželka nášho otca.Na pohrebe sme sa takto dohodli ,sme traja ja som zaplatila celú smútočnú hostinu moj brat zaplatil pozemok kde má otec byt pochovaný a kde bola jeho posledná vola kde chce byt pochovaný aby toho nebolo málo posemok zaplatil na 10 rokou dopredu a sestra dala spravit náhrobný pomniček.Je to rok aj pol na tomto sme sa s nou dohadovali na pohrebe chceli sme jej usnadnit situáciu aj ked si myslím že my sme s toho boli viac otrasený ako ona.Na dedickom konaní sme sa všecia traja zriekli dedictva v jej prospech.Len ja som jej vyčetla že ked otcovy odrezali nohu tak som musela z čiech kde pracujem príst na sk a postarat sa o neho ,pretože ona ako dochodkyna musela!!! chodit do práce,takže sa o neho nemal kdo postarat cely den.To že sa o otca nestarala bolo vydiet aj na poslednej rozlucke s naším otcom z chlapa ktorý mal 110kg zostala troska ktorá v truhle mala zhruba 50-60 kg.Po dvoch rokoch čo som sa o neho bola starat oslepol a nemal mu kto ani len suchý rožok podat.Vravel že ho už svet nebaví mohla toto tušit,keby sa o neho starala nebol by hladní a vychudnutí.A teraz nám robí problémy nechce nám otca vydat na miesto odpočinku,čo máme robit,dá sa vobec niečo???Zrušila mi dokonca trvalý pobyt na sk a mala som hodne velké problémy o opčianským preukazom,spravila zo mna bezdomovca a ani len nebola schopná napísat sms ZRUŠILA SOM TI POBYT,toto sa predca nerobí neviem či sme ludia,ale toto my moc ludské nepríde.Prosím vás ešte raz o radu ako získat urnu.

Sloveč,Mestec Kralové , 10.08.2013
Odpověď

Bohužel, pokud zmiňovaná poslední vůle Vašeho otce není písemně doložitelná, může být velice složité jeho přání splnit. Domnívám se, že vydání zpopelněných ostatků byste se musela domáhat v občanském soudním řízení. Při nemožnosti doložit poslední vůli písemně jsem k výsledku skeptický.

Martin Červený+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference