Poradna: Zdravíme z Polné a prosíme o zodpovězení této otázky.

Otázka:

Zdravíme z Polné a prosíme o zodpovězení této otázky. Dle rozhodnutí biskuptví v Hradci Králové máme archivovat ohledací listy zemřelých. Pohřební ústav v Polné nám poskytuje pouze málo čitelné a jen částečně otištěné kopie. Zdůvodňují to tím, že mají zákaz vydávat informace o zemřelých. Prosíme o odpověď, zda postupují správně. Nejsme schopni z těchto málo čitelných kopií vést řádně matriku zemřelých. Děkujeme za odpověď. Za duchovního správce Mons. Zdeňka Krčka vyřizuje Vlasta Klementová, pastorační asistentka

Husovo nám. 14, 588 13 Polná , 24.11.2009
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. stanovuje, že Ta část "Listu o prohlídce mrtvého", která je předána pohřební službě spolu se zemřelým, musí být předána tam, kde je provedeno pohřbení a tam také archivována. To znamená, při zpopelnění do krematoria a při pohřbu lidských pozůstatků do hrobu nebo hrobky, provozovateli pohřebiště. Pokud je Vaše farnost provozovatelem pohřebiště, pak vám tento dokument musí být předán. Pokud nejste provozovateli pohřebiště není pohřební služba oprávněna vám jej předat, ani z listu vytvářet kopii. List o prohlídce zemřelého neuchovává ani pohřební služba, která pohřeb zajišťuje. Bylo by to v rozporu s ustanovením zákona 256/2001Sb., a také porušením zákona na ochranu osobních údajů, kterému údaje v tomto dokumentu uvedené podléhají.

Julius Mlčoch , 05.12.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference