Poradna: 2 mrtvoly v jedné rakvi

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den, doslechla jsem se, že za účelemúspory nákladů jsou často páleny i 2 mrtvoly najednou, tj. v jedné rakvi. Občas tam prý někoho menšího k někomu přihoděj. Ušetří palivo, čas i rakev, která může znovu do oběhu. Měnění drahých rakví za papírové je další z optimalizačních opatření. Jsem z toho šoku.

Manětín , 11.09.2013
Odpověď

Nesmíte všem takovýmto zprávám věřit. Současná kremační zařízení nemají dostatek prostoru v zpopelňovací komoře, aby se dalo takto zpopelňovat. Za svévolnou výměnu rakví, které prováděla jedna pohřební služba, padly dost vysoké pokuty, takže si myslím, že si již pohřební služba rozmyslí takovéto podvody dělat.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference