Poradna: Jak probíhá kremace?

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den. Jak vlastně probíhá kremace? Když je za den třeba 10 pohřbů, každá rakev zajede dolů a co potom časově? Rakve dole v řadě čekají, až skončí poslední obřad a pak se pálí nebo až další den? Má rakev někde nějakou identifikaci - jméno zemřelého, aby nedošlo k záměně? A když už dojde ke spálení, jak je zajištěno nepomíchání popelů, čištění apod.? Prostě celý ten proces jestli můžete trochu popsat. Byla jsem teď na kremaci velmi blízkého člověka v Pardubicích a stále přemýšlím, co se děje potom.. Děkuji. J.K.

, Pardubice , 15.11.2015
Odpověď

Nevím jak které krematorium v České republice postupuje, ale v Pražských krematoriích je zpopelnění prováděno bezprostředně po obřadu. V obou krematoriích jsou dvě zpopelňovací zařízení a tak je možno v krátkém časovém úseku zpopelňování zahájit. Každá rakev je označena nespalitelným štítkem, který zaručuje identifikaci zpopelněných ostatků. Tento štítek je také vložen do úřední urny. V kremačním zařízení dochází vždy ke zpopelnění jednoho zemřelého a ostatky není možno smíchat s jinými ostatky. Když je kremace ukončena jsou zpopelněné ostatky vloženy do speciálního zařízení na úpravu popela a v tomto zařízení se také oddělí všechny kovové příměsi, takže do urny jsou vloženy jen čisté zpopelněné ostatky.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference