Poradna: Jak probíhá kremace?

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den. Jak vlastně probíhá kremace? Když je za den třeba 10 pohřbů, každá rakev zajede dolů a co potom časově? Rakve dole v řadě čekají, až skončí poslední obřad a pak se pálí nebo až další den? Má rakev někde nějakou identifikaci - jméno zemřelého, aby nedošlo k záměně? A když už dojde ke spálení, jak je zajištěno nepomíchání popelů, čištění apod.? Prostě celý ten proces jestli můžete trochu popsat. Byla jsem teď na kremaci velmi blízkého člověka v Pardubicích a stále přemýšlím, co se děje potom.. Děkuji. J.K.

, Pardubice , 15.11.2015
Odpověď

Nevím jak které krematorium v České republice postupuje, ale v Pražských krematoriích je zpopelnění prováděno bezprostředně po obřadu. V obou krematoriích jsou dvě zpopelňovací zařízení a tak je možno v krátkém časovém úseku zpopelňování zahájit. Každá rakev je označena nespalitelným štítkem, který zaručuje identifikaci zpopelněných ostatků. Tento štítek je také vložen do úřední urny. V kremačním zařízení dochází vždy ke zpopelnění jednoho zemřelého a ostatky není možno smíchat s jinými ostatky. Když je kremace ukončena jsou zpopelněné ostatky vloženy do speciálního zařízení na úpravu popela a v tomto zařízení se také oddělí všechny kovové příměsi, takže do urny jsou vloženy jen čisté zpopelněné ostatky.

Julius MlčochInzerce z regionu

nabídka, 26.10.2020, 18:05
Kamenictví v pohřebnictví

HROBKA SE NACHÁZÍ VE STARÉ, KLIDNÉ ČÁSTI...
Hrobové místo v Pardubicích
Region: Pardubice
poptávka, 25.9.2020, 9:36
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, poptávám hrobové místo na...


Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference