Poradna: Kremace s rakví,

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda kremace probíhá i s rakví? Tudíž jestli si pak domů odvezu nejen ostatky mrtvého, ale i rakve? Děkuji M.

Opočno , 13.11.2013
Odpověď

Samozřejmě se zesnulý zpopelňuje i s rakví, ono to totiž jinak není možné. Rakev, protože je dřevěná kompletně shoří na jemný popel a je ho opravdu trošku. Vše se ještě před vložením do úřední urny upraví  v zařízení na úpravu zpopelněných ostatků,  na jemnou zrnitost. V urně tedy jsou především zpopelněné ostatky a zbytek popela z rakve. Jinak to nelze provést.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference