Poradna: Obsah urny.

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den chci se zeptat moje známá si vyzvedla plastovou urnu svého zemřelého otce, s popelem na sto procent bych typoval že tam je jen písek nebo něco podobného nemuže plastová urna s popelem vážit téměř 3,5 kg ?Po zatřepání i podle zvuku je slyšet že tam je písek či něco podobného známá je odhodlána to nahlásit na policii je možné aby popel v plastové urně vážil 3,5kg ?

Třebíč. , 22.10.2013
Odpověď

Jsem přesvědčen, že máte zbytečné obavy. 3,5kg je docela normální váha zpopelněných ostatků, někdy je to i více jak 4kg. Zpopelněné ostatky jsou před uložením do urny upraveny na zrnitost asi 3mm a proto se Vám může zdát, ze se v urně přesýpá jako písek, ale určitě tam písek není. Nevím taky proč by pracovník krematoria dával do urny písek místo zpopelněných ostatků. Co by pak s nimi dělal, to nemá logiku. Přidělával by si jen práci.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference