Poradna: Vyzvednutí urny

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den, můj otec již nežije a jeho manželka, kterou jsem i po otcově smrti navštěvovala, před půl rokem zemřela.Jelikož jsme od sebe bydlely daleko, poslední rok jsme spolu nebyly moc v kontaktu a o jejím úmrtí jsem se dozvěděla nedávno.Manželka mého otce neměla žádné děti a ni již žijící příbuzné.Její sousedka, která ji navštěvovala mě o její smrti neinformovala a vystavila úmrtní list a nechala zpopelnit. Urnu je již půl roku někde uležena. Manželka mého otce si přála být pohřbena s rodiči. Mohu si urnu vyzvednout, když jsem nevypravila pohřeb a uložit ji ? Popřípadě co bych k tomu potřebovala doložit? Může vůbec vypravit pohřeb cizí osoba a mě jako nevlastní dceru(jedinou žijící příbuznou)o tom neinformovat? Moc děkuji za odpověď

, Karlovy Vary , 05.10.2015
Odpověď

Pokud o Vás věděla, tak Vás informovat mohla i když jí to zákon neukládá. Z dotazu není zřejmé, kdo pohřbení organizoval a také zaplatil. Víte-li kde byla provedena kremace, tak v krematoriu by Vám řekli, kde je urna v toto chvíli. Může být uložena v krematoriu, nebo u pohřební služby, nebo si jí vyzvedl objednavatel pohřbení. S tím se musíte dohodnout co s urnou bude dál.

Julius MlčochInzerce z regionu

Socha Krista
Region: Karlovarský
nabídka, 30.11.2020, 12:54
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám starožitnou sochu Krista (z 30let...
koupě hrobového místa
Region: K.Vary
poptávka, 26.5.2020, 18:44
Kamenictví v pohřebnictví

Koupím hrobové místo pro 1-2 zemřelé...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference