Poradna: Chtěl jsem se zeptat, zda-li mám nárok na zaplacení

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li mám nárok na zaplacení směny, když v den pohřbu jsem směnu měl mít, ale donesl jsem potvrzení o účasti na pohřbu své babičky, která mimojiné žila s náma ve společné domácnosti. Zaměstnavatel odmítnul zaplatit směnu, s odůvodněním, že mám hodně přesčasu, a že by mi to k výplatě nepomohlo. Zachoval se zaměstnavatel správně? V případě, že ne, jak mohu dále postupovat, nebo na koho se obrátit. Děkuji

Návsí , 30.11.2009
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006Sb. o překážkách v práci uvádí: Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob. Podle znění tohoto nařízení by jste nárok na placené volno na nezbytně nutnou dobu měl. Já však neznám podrobnosti, tedy, zda Vám zaměstnavatel v souvislosti se svými potřebami nepřesunul pracovní směnu, nebo vám na tento den neurčil volno jako náhradu za práci přes čas apod. pokud Vám záležitost řádně nevysvětlí musíte se obrátit o pomoc na právníka.

Julius Mlčoch , 05.12.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference