Poradna: chtěla bych se Vás zeptat, moje maminka před devíti

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, moje maminka před devíti lety zemřela a pohřbena byla do rodinného hrobu, kde leží její tatínek a o který pečovala.Nyní se o něj staráme my, ale nyní jsme zjistili, že si hrob nechala napsat naše teta, která se o hrob vůbec nezajímala a teď tvrdí, že se o něj stará. Na OU nám řekli, že na tento hrob nebyla žádná smlouva a když jím teta řekla, že se o něj stará,tak jí vlastně sepsali smlouvu téměř na počkání. Jde mi o to, že s tetou není řeč a tak se chci zeptat, jestli nemáme nějakou možnost, aby se smlouva zrušila.Jsme malá vesnička a většina lidí ví, že o hrob pečujeme my.Děkuji Vám předem za pomoc a za odpověď Stojková

Olešnice v Orl.horách , 11.09.2009
Odpověď

Bohužel Vaše teta využila toho, že nájemní vztah k hrobovému místu nebyl vyřešen v okamžiku, kdy byla do hrobu pohřbena Vaše maminka. Smlouva na nájem hrobového místa zřejmě nebyla správně uzavřena dle zákona 256/2001Sb. a provozovatel pohřebiště proto uzavřel nájemní smlouvu s prvním, kdo se o hrob zajímal. K tomu abychom mohli správně posoudit tento stav a máme málo informací. Proberte vše ještě jednou s provozovatelem pohřebiště, upozorněte jej na ustanovení §29 odst. 4 zákona 256/2001Sb., kde je stanovena povinnost provozovatele pohřebiště dát do dvou let od nabytí účinnosti smluvní vztahy do souladu s ustanovení tohoto zákona. Vyřešit podstatu Vašeho sporu s tetou by však nakonec musel jedině soud v soudním sporu. Věřím však, že se s tetou a provozovatelem pohřebiště dohodnete.

Julius Mlčoch , 06.10.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference