Poradna: Chtěla bych se zeptat, kde je uchovaný zemřelý člověk

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kde je uchovaný zemřelý člověk před kremací. V pohřební službě nám řekli, že do 14 ti dnů nám dají vědět, kdy si máme přijet pro urnu. Chtěla bych tedy vědět, co po pohřbu děje se zemřelým. Děkuji.

Uherské Hradiště , Uherské Hradiště , 16.10.2007
Odpověď

Jsem rád, že se najde někdo, koho zajímá co se děje se zesnulým po převzetí pohřební službou. Nevím z kterého kraje republiky jste a proto odpovím, co stanovuje zákon. Zesnulý musí být uložen v chladícím zařízení, které zaručuje udržení teploty od 0 C do 2 C. Pokud doba přesáhne jeden týden od úmrtí tak musí být nadále uložen v chladícím zařízení, které trvale udrží teplotu nižší jak -10 C. Takže pohřební služba od převzetí zemřelého k pohřbení jej uloží do rakve a s rakví do chladícího zařízení. Tam je až do obřadu. Obřad bývá tak do čtyř až pěti dnů po úmrtí. Po obřadu převeze pohřební služba zemřelého do krematoria a tam je opět uložen do chladícího zařízení, ve kterém je až do okamžiku, kdy je předán ke zpopelnění. To bývá provedeno během jednoho až dvou dnů. Tak to je, když je krematorium vzdáleno a obřad probíhá v kostele nebo v místní obřadní síni. Probíhá-li obřad v obřadní síni krematoria, tak proběhne většinou zpopelnění v ten den nebo i rovnou po obřadu. Záleží na možnostech krematoria. To, že Vám pohřební služba řekla, že vám do čtrnácti dnů řekne, kdy si máte dojít pro urnu, je organizační záležitostí dané pohřební služby a toho, kdy ona pojede do krematoria a urnu přiveze. Musíte vzít v úvahu, že do krematoria nejezdí každý den. Jistě je to vzdálenější město a provoz automobilu není levná záležitost. Takže abych to shrnul, po obřadu se se zemřelým neděje nic. Je uložen v rakvi, ve které byl u obřadu a s touto rakví je uložen v chladícím zařízení až do okamžiku kremace. Ta je provedena v kremačním zařízení, kam je zemřelý vložen i s rakví ve které je uložen. Nevím, zda jsem Vám dostatečně vysvětlil co se děje po obřadu. Pokud budete mít nějaké další otázky rád na ně opět odpovím.

Julius Mlčoch , 24.10.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference