Poradna: Dobrý dne, Na začátku tohoto týdne jsme měli pohřeb

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý dne, Na začátku tohoto týdne jsme měli pohřeb a někdo nám řekl, že se po smrti člověka nesmí asi měsíc hýbat s jeho věcmi, že když se začnou věci hned likvidovat tak umře ještě někdo jiný z rodiny. Moc by nás zajímalo co je na tom pravdy. S pozdravem a díky

, 07.02.2009
Odpověď

Odpovědět na tento dotaz není záležitostí právní a velice těžko se na něj odpovídá. Z vlastní praxe vím, že jsme určitě s věcmi po mých zemřelých příbuzných a blízkých hýbali a některé i likvidovali protože bylo nutno vyklidit byt. Musím konstatovat, že nikdo z dalších blízkých příbuzných v krátké ani delší době nezemřel. Možná to bude tím, že jsme o této pověře nevěděli. Nedovolím si Vám však říci, že nemusíte Vámi zmiňovaný měsíc dodržet. Co kdyby se náhodou něco takového přihodilo a vy by jste si pak činili výčitky. Věřím však, že vše dobře dopadne.

Julius Mlčoch , 15.02.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference