Poradna: Dobrý večer ,prosim o radu ,manželovi zemřela maminka

Sekce: Ostatní

Otázka:

dobrý večer ,prosim o radu ,manželovi zemřela maminka ,která vlastnila rodinný dům a nezanechala žádnou závěť.V tomto domě bydlí jeho rozvedený bratr,sám a nemůžou se dohodnout o vypořádání dědictví ,protože tam chce bydlet do své smrti ,je mu 52 let a nutí manžela k tomu ,aby se dům napsal na manžela s tím ,že tam on bude mít věcné břemeno.Jelikož bydlíme ve svém bytě a nemáme o dům zájem ,a protože manžel ve svých 59 letech přišel o práci a nemáme finance na soud ,tak nevíme jak dál.nechce manželovi vyplatit za polovinu domu ,nechce dům prodat a rozdělit se stejným dílem ,ani si vzít hypotéku na vyplacení ,prostě se vysmívá a říká ,že se z domu nehne .když mu manžel navrhnul ,že ho vyplatí on ,ale že se musí vystěhovat ,také na to nepřistoupil a říká ,že to bude tak ,že budou mít každý polovinu .my ji ale nechceme a nemůžeme financovat náklady na bydlrní ,když tam nejezdíme ,jen by nám pomohlo v naší nynější těžké situaci finanční vyrovnání .máme šanci toho nějakým způsobem dosáhnout?prosím co dělat a jak postupovat?moc děkuji za brzkou odpověď

ostrava hrabůvka , Ostrava-město , 14.12.2009
Odpověď

Váš problém není ani tak právní, jako spíše ekonomický. Pokud bratr na vaše podmínky není ochoten přistoupit, je možno vaši polovinu prodat třetí osobě (pokud bratr o ní nemá zájem). Máte též možnost podat na bratra žalobu o vypořádání spoluvlastnictví, kdy byste zřejmě požadovali, nechť soud nemovitost přiřkne vám, a to za finanční náhradu. Lze však předpokládat, že by vám pak též uložil zajistit pro bratra bytovou náhradu.

Jiří Hora , 22.12.2009

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


ARON - pohřební služba a správa pohřebišť

Sekce: Pohřební služba, Město: Havířov - město


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.