Poradna: Eva Hniličková

Sekce: Ostatní

Otázka:

23.11.2018 po kremaci manžela byly květiny z obřadu přemístěny na hrob , kde leží jeho babička, děda, matka a otec.Dne 08.12.2018/ 15 dní po obřadu/na hrobě již tato výzdoba nebyla. Souhlas nájemce manipulace s výzdobou nikdo z rodiny nedostal. Já jsem / vdova po zemřelém/ chtěla sebrat stuhy a použít je k ukončení pietního aktu, eventuálně upravit výzdobu. Myslím si, že se stal trestný čin krádeže s pořizovací hodnotou výzdoby překračující 5 000,00Kč a s hodnotou citovou nevyčíslitelné ceny. Podezření na spáchání tohoto činu mám. Co s tím??? Hniličková

, Pardubice , 20.12.2018
Odpověď

Běžná paxe je, že se květinové dary přenesené po obřadu na hrob zemřelého tak po čtrnácti dnech odklízejí. Provádí to pracovník provozovatele pohřebiště. Obraťte se na provozovatele, a zjistěte si další informace.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference