Poradna: Jak a kde uplatnit úhradu účelně vynaložených nákladů

Sekce: Ostatní

Otázka:

Jak a kde uplatnit úhradu účelně vynaložených nákladů vůči státu? Pracuji na sociálním odboru Městského úřadu a čas od času vypravuji tzv. sociální pohřby. Děkuji za odpověď

Městský úřad Sedlčany - Středočeský kraj , 18.02.2008
Odpověď

Podle mého názoru se tyto náklady musí uplatnit u místně příslušného Krajského úřadu, který vykonává přenesenou působnost státu, a to tak, že byste měli prokázat náklady, které Vám např. ohledně pohřbu vznikly, s tím, že je požadujete uhradit. Stát však odpovídá stejně jako dědic, tzn. do výše ceny dědictví, které mu připadlo.

Jiří Švehla , 04.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference