Poradna: Jsem povinna platit za pohřeb přítele?

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, i když je můj dotaz ještě předčasný tak jej budu stejně brzké době řešit..Žijeme s přítelem spolu delší dobu ale nejsme nikde vedený jako pár a nemá u mě ani trvalí pobyt jen jsem v nemocnici zapsaná jako kontaktní osoba.Jsme v takové situaci že nemáme ani na poplatky v nemocnici, až dojde k nejhoršímu na koho přejde odpovědnost za pohřeb? Děkuji za odpověď

Rokycansko , 25.05.2013
Odpověď

To že jste uvedena jako kontaktní osoba, ještě neznamená, že musíte zajistit pohřbení. Kontaktní osoba je informována o stavu nemocného a případně o jeho úmrtí. Pokud nikdo do 96 hodin od konstatování smrti neobjedná pohřbení, zajistí pohřbení obec, v jejímž obvodě došlo k úmrtí . Náklady na pohřbení tento obecní úřad uplatní vůči dědicům, není-li jich, tak vůči státu. Toto pohřbení je, kromě stanovených výjimek, vždy kremační a zpopelněné ostatky jsou uloženy do společného hrobu na veřejném pohřebišti.

Julius Mlčoch , 26.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference