Poradna: Jsou příbuzní povinní vystrojit pohřeb svému příbuznému?

Sekce: Ostatní

Otázka:

Jsou příbuzní povinní vystrojit pohřeb svému příbuznému? Např.děti rodičům atd. Vím,že se pohřbívá z etických důvodů, z povinnosti a hlavně z úcty k rodičům,ale je to dané zákonem kdo má zařídit pohřeb? děkuji za odpověď

Svitavy , Svitavy , 25.09.2007
Odpověď

Zákon nestanovuje žádné fyzické osobě pohřbívací povinnost. Pokud není po uplynutí 96 hodin od úmrtí objednán pohřeb, je ten u koho je zemřelý uložen tuto skutečnost povinen oznámit obecnímu úřadu v jehož obvodu k úmrtí došlo a tento obecní úřad má povinnost zajistit pohřbení. Nikdo jiný ze zákona tuto povinnost nemá.

Julius Mlčoch , 02.10.2007

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference