Poradna: Kdo určuje ceny vjezdů na hřbitovy v rámci kamenických

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, kdo určuje ceny vjezdů na hřbitovy v rámci kamenických firem, které denně na hřbitovech pracují? Na většině hřbitovů na Pardubicku se neúčtuje ani koruna, ale na pardubickém hřbitově, kde si doposud účtovali 2.900,-Kč/rok/firma, si od 9/2009 účtují 2.900,-Kč/rok/auto. Vzhledem k tomu, že naše firma vlastní 5 nákladních aut je to nefér. Kde je cenová hranice? Děkuji za odpověď Kůrka Kamenictví Pardubice

, 22.11.2009
Odpověď

Poplatky za vjezd vozidel na pohřebiště stanovuje provozovatel pohřebiště. Nikde není stanoveno žádné pravidlo nebo předpis, kolik to má činit tento poplatek. Pokud platí poplatek pro všechny kamenické firmy, které na hřbitov jezdí tak není co napadnout. Pokud by některé kamenické firmy byly zvýhodněné v platbě, tak je to záležitost pro šetření Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Na závěr jedna hloupá rada, pokuste si práci zorganizovat tak, aby jste jezdili na hřbitov jen s jedním autem.

Julius Mlčoch , 30.11.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference