Poradna: Mému partnerovi zemřel ve Švýcarsku synovec, nikdo

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mému partnerovi zemřel ve Švýcarsku synovec, nikdo z rodiny dosud neví, jak k úmrtí došlo (byl velice mladý - 24 let), přepravili jej do ČR a již ho tady i pohřbili. Jak je možné, že rodina není seznámena s příčinou úmrtí? Měli by toto řešit přes Velvyslanectví Švýcarska v Praze? Děkuji za odpověď.

Ostrava , Ostrava-město , 07.07.2010
Odpověď

Pokud byl synovec občan České republiky tak to řešil náš zastupitelský úřad ve Švýcarsku. Švýcarské velvyslanectví v ČR s tím nemá nic společného. Převoz jistě zajišťovala některá pohřební služba v česku a ta také se zemřelým přiveze všechny předepsané doklady. Z nich by mělo být patrné jak k úmrtí došlo. Další postup Vám však bez podrobnějších informací nemohu poradit. Stává se že úmrtní list ze zahraničí přijde až následně. Ten se musí nechat úředně přeložit a poté matrika v Brně vystaví náš úmrtní list. V jakém stavu je tento proces však nevím.

Julius Mlčoch , 25.07.2010

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference