Poradna: Minulý týden mi zemřel otec, dověděla jsem se tom prostřednictvím

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, minulý týden mi zemřel otec, dověděla jsem se tom prostřednictvím vzkazu přes manžela, ani né půl hodiny po tomto vzkazu mi bylo voláno že sestra zemřelého (moje teta) již vyřizuje pohřeb a že nutně alespoň po telefonu potřebuje můj a sestřin souhlas, v tomto nelehkém okamžiku jsme tedy její aktivitu bohužel odsouhlasily ale až nyní se dověděli že ona má právo vyzvednou si jako zřizovatel pohřbu urnu s popelem (což nám nikdo neřekl a my to ani netušily) a jelikož jí chce uložit do míst která náš otec přímo nesnášel, tak stímto nesouhlasíme, oslovila jsem tedy příslušný pohřební ústav s dotazem, tam mi bylo řečeno že ze zákona by jsme měli mít právo na ostatky ASI mi, pán majitel obvolal otcovu sestru a ta navrhla rozdělení popela do více uren, nejen že nás toto řešení zaskočilo, ale přijde nám silně neetické (dělit někoho byť už je popelem, přeci kdyby šlo o celé pohřbené tělo, jak by se tato situace řešila, to by se nebožtík kouskoval pilou?), proto sem opět volala a nahlásila že stímto rozhodnutím zásadně nesouhlasíme, pán mi sdělil že nás dcery naprosto chápe a že on za sebe by byl pro aby vydaly popel nám jakožto vlastním dcerám, neboť si již udělal obrázek o otcové sestře která mu prý již i vyhrožuje soudem posílá na něj právníka, nerada bych panu přitížila, ale ani se nepřeji otce tzv. kouskovat a pak už vůbec né pohřbívat ho v místech, která nikdy neměl rád a na to mám i mnoho svědků z otcova nejbližších přátel, můžete mi prosím sdělit zda existuje nějaký zákon či právo (paragraf) podle kterého máme na otce výhradní právo když jsme jeho dcery, nebo v tomto případě budeme mít tzv. smůlu a přijdeme i o to poslední co nám po něm zbylo? Co se týkalo jeho úmrtí úplně nás obešly, nechaly si ho převézt někam do Boskovic a předem se ani neptaly zda si přejeme pohřeb někde tam, když on byl Brňák tělem a duší a měl tu spoustu přátel, kteří měli tímto i znemožněno poslední rozloučení sním (můj otec byl těžce tělesně postižený a tak i okruh přátel byl v tomto duchu) děkuji předem za jakoukoliv odpověď. Simona Leukertová

Brno , Brno-město , 12.11.2010
Odpověď

Musím potvrdit slova pracovníka pohřební služby. Urnu se zpopelněnými ostatky předá krematorium ( pohřební služba) objednateli pohřbení. Rozhodnutí o uložení je potom na tomto objednateli. Nesouhlasíte-li s místem uložení je řešení jen na soudu. Obraťte se na advokátní kancelář, předneste jim váš problém a oni posoudí, jaké jsou možnosti na úspěch v občanském soudním sporu.

Julius Mlčoch , 17.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference