Poradna: Můj pradědeček byl pohřben do země v hrobce, která

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, můj pradědeček byl pohřben do země v hrobce, která již nepatří naší rodině. Navíc nikdo z rodiny již neví, kde přesně v hrobce pradědeček leží. Zajímalo by mne, zda je možné provést vyzvednutí a převoz jeho ostatků (zjistí na správě hřbitova kde leží?), zda musí být povolení majitele hrobu a zhruba cena takového výkonu (zda se jedná o tisíce či desetitisíce).Dekuji za odpověď.

Praha , Praha 1 , 01.10.2009
Odpověď

Provozovatel pohřebiště má ke každému hrobovému místu zapsány údaje týkající se nájemce hrobového místa a kdo a kdy byl do hrobu nebo hrobky pohřben. Podle těchto záznamů by bylo možno určit, kde je Váš pradědeček uložen. K provedení exhumace po tlecí době není potřeba souhlas Krajské hygieny, souhlas nájemce hrobového místa ovšem potřebujete. Kolik bude stát exhumace, převezení a uložení do nového hrobu ostatků Vašeho pradědečka Vám nejsem schopen stanovit. Ceny má každý provozovatel pohřebiště jiné a také záleží na dalších souvisejících pracích. Obraťte se na provozovatele pohřebiště, jedině oni Vám jsou schopni spočítat náklady na exhumaci.

Julius Mlčoch , 18.10.2009Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference