Poradna: Může správce pohřebiště nechat zhotovit nějakou kamenickou

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, může správce pohřebiště nechat zhotovit nějakou kamenickou firmu oddělení 30 hotových mramorových náhrobků a pak je přeprodávat novým zájemcům - čekajících na místa o pronájem hrobových míst za účelem uložení urny? Jde o to, že dříve, za jiného vedoucího správy pohřebiště se pronajímaly volná místa a mohl si na nich pozůstalý zhotovit co chtěl, odkoho chtěl!Nyní, za nového vedení, pozůstalý, který čeká na místo a příjde na něj řada a dostává echo od správce pohřebiště, je překvapen, že aby dostal místo, MUSÍ zaplatit za již hotový náhrobek!!!!!!! Nejen za nájem 180,-Kč, ale i za náhrobek 18.000,-Kč!!!!!! Když budu chtít pochovat svého blízkého v místě bydliště, tedy na hřbitově v místě bydliště, platí zde tyto zásady! "Chceš hrobové místo?" "Zaplat si za něj!" Fuj... Co se s tím dá dělat? Chtěla bych místo a něm si zhotovit náhrobek jaký budu chtít a od firmy, kterou si vyberu... Děkuji za odpověď P. Beláňová

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 27.11.2009
Odpověď

Samozřejmě máte pravdu, pokud správce pohřebiště na všechna volná hrobová místa na pohřebišti nechá postavit hrobové zařízení a jeho koupí podmiňuje pronájem hrobového místa, tak nečiní správně. Obraťte se na obecní úřad jako provozovatele pohřebiště ze zákona a požadujte vysvětlení.

Julius Mlčoch , 05.12.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference