Poradna: Můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi hrobem a hrobkou?

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi hrobem a hrobkou? Děkuji

, 07.02.2009
Odpověď

Mezi hrobem a hrobkou je rozdíl v tom jakým způsobem jsou lidské pozůstatky ukládány. V hrobu se ukládá rakev ze zemřelým do zeminy. To znamená, že se musí nejprve vykopat zemina do předepsané hloubky, uloží se rakev se zemřelým a tato se opět zeminou zasype. Rakev je tedy v přímém kontaktu se zeminou. Během tlecího procesu, který trvá přibližně 10 let se rakev zcela rozpadne a zetlelé ostatky jsou přímém kontaktu se zeminou. Hrobka je stavební dílo, kdy je podzemní část vyzděna a jsou zde vybudovány místa pro uložení rakví. Může být pro 4 až 10 rakví. Rakve musí být z tvrdého dřeva a spodní díl musí mít nepropustnou vložku. Zemřelí se ukládají na v rakvích na určená místa a nejsou v kontaktu se zeminou. Nadzemní část pak hrobů nebo hrobek může vypadat stejně, takže to někdy na první pohled není k poznání co je hrob a co hrobka.

Julius Mlčoch , 15.02.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference