Poradna: Obracím se na vás s prosbou o radu.Mám otce pohřbeného

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,obracím se na vás s prosbou o radu.Mám otce pohřbeného ve Sluhách ,okr.Praha východ.Zemřel v roce 1996 a tehdy jsme za hrob zaplatily se sestrou pronájem na 10 let.Smlouva ale byla vystavena až v roce 2001 a tu podepsala druhá žena našeho otce,která v obci Sluhy bydlí.Já bydlím v Praze a sestra na Moravě. Nyní, po návštěvě hrobu, jsem se zajímala na místním úřadě ve Sluhách,zda je nájem hrobu zaplacen i dále ( původně byl zaplacen do roku 2006).Bylo mi řečeno,že ne a že se máme dostavit v úředních hodinách s originálem nájemní smlouvy.Tu ale já se sestrou nemáme a bývalá žena našeho otce tvrdí,že ji také nemá?! Úřednice mi sdělila,že je tedy nutné uzavřít smlouvu novou,podle již nových předpisů a tudíž bude poplatek vyšší.Na místním úřadě mají sice založenou kopii původní smlouvy,ale úřednice tvrdí,že ta je jen pro jejich informaci a nelze v žádném případě použítjako doklad pro zaplacení pronájmu na dalších 10 let?! To dost dobře nechápu,pokud mají od něčeho kopii,tak snad je to důkaz,že existoval originál ,nebo se mylím?Úřednice místního úřadu říká,že pokud bychom měly původní smlouvu platily bychom nájem podle starých předpisů ( mluví o nějaké slevě ).Bývalá žena našeho otce pronájem hrobu nezaplatí ( ani se o něj nestará ),my se sestrou zaplatit chceme,ale nevidím důvod sepisovat novou smlouvu,když už jedna existuje,i když nyní jen v kopii na místním úřadě.Nechápu,proč v roce 2001 nevyzvali k podpisu smlouvy toh,kdo pronájem hrobu v roce 1966 zaplatil a to byl manžel mojí sestry.Cožpak není možné podle kopie uložené na místním úřadě udělat opis původní nájemní smlouvy ? Děkuji předem za odpověď.

Praha , Praha 1 , 31.10.2008
Odpověď

Nevidím důvod, proč by Vám měla být odňata možnost pořídit si kopii smlouvy, pokud je uložena na obecním úřadě. Jen si nejsem jist, zda Vám kopie smlouvy pro Váš účel pomůže. Z dotazu totiž není zřejmé, zda smlouva o nájmu hrobu byla podepsána na dobu určitou (a sice 10 let) nebo zda byla uzavřena na dobu neurčitou, s tím, že nájem jste předplatili na 10let dopředu. Pokud by se jednalo o prvý případ, mám obavy, že by Vám kopie smlouvy problém neřešila a Vy byste museli uzavřít smlouvu novou, případně dodatek ke smlouvě původní. V obou případech by pak obsah smlouvy musel být výsledkem konsenzu a lze tedy předpokládat, že i ujednání o ceně by se změnilo.

Jiří Hora , 01.03.2009Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference