Poradna: Obracím se na vás s tímto problémem: naše rodina má

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, obracím se na vás s tímto problémem: naše rodina má hrobku, na niž je nájemní smlouva na dobu trvání hřbitova. Smlouva je vystavena na bratrance babičky a nikdy nebyla nijak předávána notářsky ani jako součást dědictví( jen se jednoduše předala další generaci a ta se o hrobku starala). Celá desetiletí tam byla pohřbívána naše rodina ( babičky rodiče , ona s dědou a dědovo rodiče a sourozenci)a nikdy se neplatila. V současné době jsou samozřejmě všichni původní nájemci mrtví a vůbec netušíme, kdo byl jejich přímý dědic. Chtěli bychom vše uvést na pravou míru a zlegalizovat, aby nebyla hrobka např. zrušena a aby bylo možno do ní nechat i nově pohřbít, ale nevíme , co s tím. Máme obavu, abychom neplatili nějaké pokuty právě z důvodu, že byl porušen článek ze smlouvy a nebyla hrobka notářsky předávána již 4 generace.děkuji za odpověď.

Plzeň , Plzeň-jih , 27.10.2009
Odpověď

Trochu složitý případ. Pokud máte původní smlouvu na dobu trvání hřbitova a v současné době jste jediná kdo se o hrobku stará, pokuste se zjistit, zda existují legitimní potomci původního nájemce hrobového místa. Pokud jsou pokuste se s nimi kontaktovat a problém nájmu hrobového místa s nimi vyřešit. Pokud nikdo takový není projednejte záležitost nájmu s s Vašimi příbuznými s cílem stanovit kdo bude pokračovatelem v nájmu hrobového místa. Pokud se dohodnete, obraťte se na provozovatele pohřebiště a požádejte o zapsání nového nájemce hrobového místa. Pokud k dohodě nedojde, bude nutno stanovit nájemce soudní cestou a to i za předpokladu otevření dědických řízení po bratranci Vaší babičky. V každém případě ale nejdříve zajděte za provozovatelem pohřebiště a celou záležitost s ním projednejte. Je důležité, aby bylo provozovateli pohřebiště známo, ze existuje smlouva o nájmu hrobového místa na dobu trvání hřbitova a znal její obsah. Podle znění smlouvy může případně stanovit poplatky za služby s nájmem spojené a také si zaregistruje kontakt na Vás jako kontaktní osobu ve věcech spojených s nájmem hrobového místa.

Julius Mlčoch , 15.11.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference