Poradna: Potřebuji vědět jaké povolení potřebuji na převoz urny

Sekce: Ostatní

Otázka:

Potřebuji vědět jaké povolení potřebuji na převoz urny s popelem mého strýce , který žil v Austrálii a část popela chce umístit jeho manželka do našeho rodinného hrobu. Urnu cheme převést letadlem , poveze ji manželka strýce.Potřebujeme k tomu nějaké povolení?Je možno přepravit urnu v zavazadle?

Štěnovice , 30.01.2008
Odpověď

Podle našeho zákona o pohřebnictví potřebujete doklad k zpopelněným lidským ostatkům, z něhož bude jasná identifikace zemřelého, a doklad o tom kdo jej zpopelnil. Možná bude jednodušší aby se jeho manželka, (předpokládám že žije v Austrálii) obrátila na tamní pohřební službu a odeslali oficiálně urnu na pohřební službu nebo správu pohřebiště v ČR, která bude provádět uložení urny. Neznám předpisy v Austrálii, ale v některých zemích vydají urnu jen pohřební službě. Proto doporučuji tento postup. Možná bude i snadnější průchod letištními kontrolami.

Julius Mlčoch , 04.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference