Poradna: Přemístění ostatků

Sekce: Ostatní

Otázka:

Po naprosto běžném pohřbu mého otce v rakvi do země v místě bydliště , se moje dcera rozhodla přes nesouhlas můj i mého bratra vyzvednout ostatky i s rakví z původního hrobu a uložit je v jiném hrobu v cca 40 km vzdáleném místě. Majitelem hrobu ve kterém je nyní otec uložen jsem já . Dcera bohužel nerespektuje nic než svoji vůli. Zákon a etika ji nic neříkají a tak je tu vážné nebezpečí že svoji myšlenku zrealizuje. Lze ji v jejím šíleném konání ze zákona nějak zabránit?

, Domažlice , 09.06.2019
Odpověď

Dobrý den,

 

pokud jsme dobře pochopili, váš otec zatím spočívá ve hrobu, který je vaším majetkem a řádně platíte provozovateli pohřebiště příslušné poplatky.

Přemístit rakev s nebožtíkem o 40 km dále není jednoduché samo o sobě náročné (z hygienického hlediska nutnost uplynutí příslušné doby od posledního pohřbení, fyzické vykopání rakve, které mohou provádět pouze lidé s povolením správce pohřebiště) plus domluvit vše na novém pohřebišti.

Jedna z možností je promluvit se správcem současného pohřebiště a zaprotokolovat, že v žádném případě nedáváte souhlas s přemístěním a informovat o tom i dceru. 

Držíme palce, ať se situace ve vaší rodině uklidní.

 

 

kolektiv www.pohřeb.cz , 30.06.2019+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference